Seznam víl a skřítků

5. srpna 2007 v 14:50 | Janinkas |  Víly
Dryády - stromové lesní víly, které chrání stromy a les před škodlivými vlivy
Najády - dcery Poseidonovy, žijící v mořích, starají se o mořské rostliny a živočichy
Alfen - Norské víly které často kontaktují lidské bytosti. Jsou velmi citlivé a na ty kdo je rozzlobí např. křikem nebo jiným špatným chováním můžou seslat nemoc nebo chorobu
Dědeček Hříbeček - Malý skřítkovský dědeček ne větší než 1metr, kterého můžete vidět v lese. Často se proměňuje v obrovský pravý hřib. Za dobrý skutek nám může splnit přání. Ovšem za špatné chování nás může i proklít nebo dokonce nás připravit o život, což většinou dělá velice nerad.
Alven - Praktické neviditelné víly žijící v Norsku hlavně ve vodách. Jsou aktivní hlavně v noci.
Brownie - Malý skotský duch domu který je vždy spjatý s určitou rodinou i po několik generací a chrání je před zlem.
Pohádková Babička - Chodí po vesnicích, vždy se ve vesnici objeví povypráví po domech příběhy nebo pohádky a pak zase záhadně zmizí. Ve skutečnosti je to pohádková mladá víla která tímto nenápadným spůsobem učí a poučuje děti.
Holda - víla středozemního německa kde odměňuje lidi kteří usilovně pracují a trestá lajdáky. Většinou bydlí u rybníka a nádherně zpívá.
Nymfy - Všeobecné označení řeckých víl které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušejí navazovat kontakt s lidmi
Zubní víla - Víla která podle pověsti odměňuje děti kterým vypadl mléčný zub. Stačilo dát si vypadlý mléčný zub přes noc pod polštář a zubní víla si zub potají vzala a místo toho tam nechala malý dárek.
Skogsra - Švédská víla, která působí v přírodě. Bydlí v horských nebo skalních jeskyních a dokáže se prý proměnit ve strom.
Divoženka - Velmi nebezpečné víly žijící v našich lesích. Často k sobě přivábily mladé muže a pak je utancovaly k smrti.
Permoníčci - malí trpaslíci žijící na opuštěných mýtinách v dřevěných chaloupkách. Pracují v kouzelných dolech a nacházejí a vykopávají drahé čarovné kameny. Jsou velmi mazaní i když na to moc nevypadají. Občas se postarají i nějaké nemocné nebo poraněné lesní zvíře. Většinou žijí ve společenstvích po 6 až 10 permoníčcích.
Rusalky - někdy se jim také říká " vodníkovi dcery". Bydlí v okolí rybníků, jezírek, potoků nebo řek. Tancují při měsíčku a zpívají. Lidem úmyslně neškodí a můžou si dokonce brát za muže člověka.
Hospodáříček - Domácí skřítek, nejčastěji bydlel na teplém místě u kamen nebo na peci. Hospodyně na něj vžy pamatovaly s mističkou něčeho dobrého, jestliže na něj zapoměla nabo byla líná a nepořádná. skřítek se rozzlobil a začal lidem bydlícím v tom domě znepříjemňovat život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | Web | 5. srpna 2007 v 14:50 | Reagovat

Aohj, jsem ve finále SONB hlásni pro mě na adrese→web ,díky moc SIma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama